Schorzenia dotykające dłoni oraz paznokci

Ludzkie stopy mogą być dotknięte przez różnorodne choroby. Z nich zwykle, albowiem w ponad połowie wypadków, nasze stopy są zaatakowane przez grzybicę. Wskutek niej nasze paznokcie stają się kanarkowe i dobitnie grubsze. Zachorowaniu na grzybicę paznokci dopisuje noszenie niepraktycznego, przede wszystkim zbyt wąskiego obuwia. Inną chorobą jest tzw. zespół zielonych paznokci, której najczęściej ulegają osoby zmywające naczynia oraz moczący ręce w detergentach. W tkankach wału paznokciowego może powstać natomiast stan zapalny, zwany zanokcicą. Finalnie choroby wirusowe są w stanie spowodować brodawki płytek paznokciowych, których efektem może być brak wzrastania paznokcia. Wszelkie te schorzenia można odkryć i poprawnie wcześnie je leczyć to naturalnie dzięki rozmaitego rodzaju badaniom, w szczególności badaniom bakteriologicznym i badaniom chemicznym składu paznokcia. Schorzeniom tym wolno również zawczasu zapobiegać przez stosowną pielęgnację paznokcia, jednakowoż w razie konieczności też zmiana sposobu odżywiania oraz obuwia.

Wzmiankowaliśmy już, że paznokcie w wielu przypadkach ulegają urazom mechanicznym. Pod taki charakterystyczny rodzaj urazu wolno podciągnąć również obgryzanie paznokci. Występuje naturalnie tylko u rąk, choć może jakiś cyrkowiec lub też gimnastyk potrafiłby również obgryzać paznokcie u nóg. Jest bez wątpienia oznaką obszernego zdenerwowania i kiepskich nawyków, częściej napotykane u młodych ludzi. Obgryzać można również skórki w okolicach paznokci. 

Gdzie się udać, aby mieć piękne oraz zdrowe stopy?

Żeby posiadać śliczne oraz zadbane stopy, należy je oczywiście codziennie pielęgnować, jednak też zadbać o należyte buty oraz leczenie chorób paznokci, jeśli takowe już na stopach występują. Jeśli jednakże profilaktyka nie pomaga, rekomendujemy podologia dłoni warszawa – podolodzy to lekarze, jacy specjalizują się w leczeniu chorób stóp, dłoni oraz paznokci. Powróćmy jednak do dbania o stopy – jedną ze szczególnych odmian dbałości o stopy jest stosowanie dobrej diety. Co w związku z tym musimy jeść? Konieczne jest zapewnienie organizmowi stosownej ilości białek, w tym aminokwasów egzogennych, występujących w białkach jaj, mleku, serach i ryżu, dalej wapnia, znajdującego się w mleku, żółtkach jaj, serach, później żelaza z czerwonego mięsa lub ewentualnie natki pietruszki, krzemu, którego przede wszystkim wiele jest w świeżych owocach i warzywach, magnezu, który jest składnikiem kakao, czekolady i migdałów, oraz cynku, który jest zawarty m.in. w burakach, kapuście i kiełkach pszenicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *