Wykwintne wozy – nabędziesz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, to smutne, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, które niegdyś były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on gigantyczne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje ekskluzywnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną zakupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć splendor i zadumać się nad blaskiem innych. W szeregu przypadków, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć wozem, który niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w przypadku samochodów ekskluzywnych, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie internetowej technology opisujemy takie przypadki.

Licytacje wozów gustownych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tu tylko o auta najświeższej generacji – wielokrotnie się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednakowoż mające jakąś własną historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         styl
życia

https://www.fox360.net              automotive

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *